Klub Sportowca

  Termin spotkań Klubu Sportowca - każdy piątek godz. 17:00 - 20:00

 

   Nieoficjalnie Klub Sportowy działa już prawie pięć lat. Dzięki Dyrekcji Szkoły spotykamy się regularnie każdy piątek, przez wakacje na boisku, w roku szkolnym w sali gimnastycznej.
   Sportem żyjemy i jako amatorzy sportu uczęszczamy na różnych imprezach sportowych na Zaolziu. Byliśmy na turniejach w siatkówce:
„O puchar Menszika“ w Bystrzycy
„O puchar Wójta“ w Stonawie
„Igrzyska sportowe“ w Koszarzyskach
„O puchar dyrektora gimnazjum“ w Karwinie
   W tym roku dołączyli do nas najmłodsi absolwenci szkoły, którzy regularnie przed siatkówką grają florball. Klub Sportowy chce poszerzyć działalność także o inne rodzaje sportów (ringo,piłka nożna,koszykówka..) i piątki będą we Frysztacie na sportowo.
   Rok 2010, to oficjalny początek prezentacji naszego Koła na polu sportowym.
 
Zapraszamy wszystkich do nas.
 

6.7.2013 Drużyna MK PZKO Karwina Frysztat zwyciężyła w XXXVII edycji Pucharu Lata !!!


25.5.2013 3. rocznik turnieju w piłce nożnej o Puchar Prezesa Greckich Społeczeństw w Karwinie

Dnia 25.5.2013 odbył się już tradycyjny turniej w mini piłce nożnej - 3.rocznik o Puchar Prezesa Greckich Społeczeństw w Karwinie.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn.

Po wynikach:

Řecká Obec Karviná muži - PZKO 1:0,

Valíme se - PZKO 1:5 (Marcin Glac 2,Daniel Zeisberger,Kuba Bizoń,Andrzej Wałoszek)

Řecká Obec Karviná dorost - PZKO 0:2 (Kuba Bizoń,Marcin Glac)

Řecká Obec Ostrava - PZKO 1:2 (Marcin Glac,Daniel Zeisberger)

Nasza drużyna znów uzyskała Puchar. Jest to już 3 z rzędu zwycięstwo !!!

Skład naszej drużyny : Marek Waleczek ,Marian Zuczek, Marcin Glac, Rene Glac, Andrzej Bizoń, Kuba Bizoń, Daniel Zeisberger, Andrzej Wałoszek mł., Roman Szarowski.


26.5. 2012 2.turniej o puchar prezesa Asocjacji Greków w ČR

Dnia 26.5.2012 piłkarska reprezentacja MK PZKO Karwina Frysztat wzięła udział w turnieju o puchar prezesa Asocijacji Greków w ČR w piłce nożne. Turniej odbył się na boisku przy szkole "Dělnicka" w Karwinie. W tym turnieju brało udział 7 drużyn, w tym sześć greckich i jedna polska. W zeszłym roku nasza drużyna zwyciężyła, więc przyszło nam puchar obronić. Nasza drużyna w składzie Marek Waleczek, Rene Glac, Marcin Glac, Marian Pieczka, Andrzej Wałoszek mł., Daniel Zeisberger, Marian Zuczek, Radek Polednik, Marek Filuś, Wiesław Fierla i Roman Szarowski nie dała szans pozostałym drużynom i ponownie zdobyliśmy puchar, który znów stanie w witrynie w naszym Domu PZKO !!!

Wyniki meczów :

PZKO - Grecy Ostrava starsi 2:0 (Zuczek,Filuś)

PZKO - Grecy Hrabůvka 2:0 (Polednik,Zuczek)

PZKO - Grecy Ostrava młodsi 4:0 (Fierla,Wałoszek,Polednik,Filuś)

PZKO - Grecy Karviná młodsi 0:0

PZKO - Grecy Karvina starsi 0:0

PZKO - Valíme se !!! Karviná 3:0 (Polednik,Zeisberger,Wałoszek)

 

Kolejność :

1. PZKO Karwina Frysztat

2. Grecy Karviná młodsi

3. Valíme se !!! Karviná


Wyniki 3. edycji turnieju w siatkówce O Puchar Wójta Stonawy. (15.10. 2011)

W turnieju startowało 6 drużyn - Dolański Gróm Karwina, Siatka Stonawa, Relax Karwina, Orły Karwina, Grota Stankosia Stanisławice-Kościelec i Permanent Joint Karwina.

Rozegrano 15 meczy ,systemem każdy z każdym, zwycięstwo było punktowane 2 punktami.

Po podliczeniu wyników tabela była następująca :

 

1.Siatka Stonawa - 10:2 - 10 punktów

2.Relax Karwina - 9:3 - 8

3.Orły Karwina - 8:4 - 6

4.Grota Stankosia Stanisławice-Kościelec - 4:6 - 4

5.Dolański Gróm Karwina - 2:8 - 2

6.Permanent Joint Karwina - 0:10 - 0

Wyniki meczy :

Orły-Dolański Gróm 2:0 - 25:8,25:18

Joint-Relax 0:2 - 11:25,16:25

Grota-Siatka 0:2 - 13:25,11:25

Orły-Grota 2:0 - 25:11,25:16

Dolański Gróm-Siatka 0:2 - 15:25,17:25

Joint-Grota 0:2 - 18:25,14:25

Dolański Góm-Relax 0:2 - 13:25,7:25

Orły-Siatka 1:2 - 16:25,25:17,11:15

Dolański Gróm-Joint 2:0 - 26:24,25:18

Grota-Relax 0:2 - 22:25,20:25

Orły-Joint2:0 - 25:16,25:17

Siatka-Relax 2:1 - 17:25,25:22,16:14

Dolański Gróm-Grota 0:2 - 17:25,16:25

Siatka-Joint 2:0 - 25:13,25:14

Orły-Relax 1:2 - 26:24,20:25,20:25

 

Zwycięzcami Turnieju O Puchar Wójta Stonawy została drużyna Siatka Stonawa z kapitanem Jurkiem Gąsiorem.

Drugie miejsce zajęła drużyna Relax Karwina z kapitanem Radkiem Kończyną zaś na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Orły Karwina z kapitanem Adamem Michalskim, zesłoroczni triumfatorzy turnieju.

Gratulujemy !!!


2.rocznik turnieju w siatkówce o PUCHAR WÓJTA STONAWY w ramach DOLAŃSKIEGO GRÓMU 6.11.2010 :

grupa A : KWMBLM, KM SUCHA, KM GROCIA STANKOSIA, WILANIE
KWMBLM - KM SUCHA 2:0
KWMBLM - KM GROCIE STANKOSIA 1:1
KWMBLM - WILANIE 2:0
KM SUCHA - KM GROCIE STANKOSIA 0:2
KM SUCHA - WILANIE 0:2
KM GROCIE STANKOSIA - WILANIE 1:1

 

       1.KWMBLM – 5:1 – 86:83 – 5 punktów
       2.KM GROCIE STANKOSIA – 4:2 – 82:75 – 4 punkty
       3.WILANIE – 3:3 – 72:72 – 3 punkty
       4.KM SUCHA – 0:6 – 61:91 – 0 punktów
 
grupa B : PZKO KARWINA-FRYSZTAT, STONAWA,KM ORŁOWA
PZKO KARWINA-FRYSZTAT – STONAWA 0:2
PZKO KARWINA-FRYSZTAT – KM ORŁOWA 2:0
STONAWA – KM ORŁOWA 2:0
 
      1.STONAWA – 4:0 – 60:25 – 4 punkty
      2.PZKO KARWINA-FRYSZTAT – 2:2 – 46:48 – 2 punkty
      3.KM ORŁOWA – 0:4 – 27:60 – 0 punktów
 
grupa C : BIJOCY KARWINA,ORŁY KARWINA,GÓRALIA
BIJOCY KARWINA – ORŁY KARWINA 0:2
BIJOCY KARWINA – GÓRALIA 2:0
ORŁY KARWINA – GÓRALIA 0:2
 
            1.ORŁY KARWINA – 4:0 – 61:43 – 4 punkty
            2.BIJOCY KARWINA – 2:2 – 53:52 – 2 punkty
            3.GÓRALIA – 0:4 – 41:60 – 0 punktów
 
grupa D : SUCHA GÓRNA,WĘDRYNIA,KOŚCIÓŁ KARWINA
SUCHA GÓRNA – WĘDRYNIA 0:2
SUCHA GÓRNA – KOŚCIÓŁ KARWINA 0:2
WĘDRYNIA – KOŚCIÓŁ KARWINA 1:1
 
            1.KOŚCIÓŁ KARWINA – 3:1 – 56:40 – 3 punkty
            2.WĘDRYNIA – 3:1 – 54:42 – 3 punkty
            3.SUCHA GÓRNA – 0:4 – 31:60 – 0 punktów
 
 
ćwierćfinały :
KWMBLM – PZKO KARWINA-FRYSZTAT 2:0 – 15:5,15:13
STONAWA – KM GROCIE STANKOSIA 2:0 – 15:9,15:4
ORŁY KARWINA – WĘDRYNIA 2:0 – 15:2,15:4
KOŚCIÓŁ KARWINA – BIJOCY KARWINA 0:2 – 5:15,9:15

 

półfinały :
KWMBLM – STONAWA 0:2 – 6:15,9:15
ORLY KARWINA – BIJOCY KARWINA 2:1 – 9:15,15:13,15:10

 

 
mecz o 3.miejsce :
KWMBLM – BIJOCY KARWINA 0:2 – 8:15,5:15
 
finał :
ORŁY KARWINA – STONAWA 2:1 – 15:12,13:15,15:9
 
            1.ORŁY KARWINA
            2.STONAWA
            3.BIJOCY KARWINA
            4.KWMBLM

 


Liga Ping-ponga PINGOPONGA 2010

 

 Lista zawodników zgłoszonych do ligi PINGOPONGA 2010:

1: Roman Szarowski

2. Leszek Koch

 3. Marian Pierchała

 4. Roman Owczarzy

 5. Marek Matuszyński

 6. Marian Pieczka

 7. Adam Gałuszka

 8. Marian Piszczek

 9. Oleś Pieczka

10. Bogdan Kondziołka

11. Daniel Zeisberger mł.

12. Dariusz Folwarczny

13. Bohdan Zemene

14. Rene Glac

15. Bogdan Kokotek

16. Andrzej Wałoszek mł.

 

Tabela wyników ligi PINGOPONGA 2010 

Wyniki meczów:

R.Owczarzy - R.Szarowski    3 : 1 11:8, 11:9, 9:11, 11:8

R.Owczarzy -. L.Koch           3 : 1 11:4, 11:9, 7:11, 11:9

R.Szarowski - M.Matuszyń,. 2 : 3 16:14, 7:11, 7:11, 12:10, 7:11

R.Owczarzy - M.Matuszyń   3 : 2 10:12, 11:7, 4:11, 11:5, 11:7

R.Owczarzy - O.Pieczka       3 : 1 12:14, 12:10, 17:15, 11:8

O.Pieczka - R.Szarowski       3 : 0 11:5, 11:7, 11:5

O.Pieczka - B.Kondziołka      3 : 2   11:8, 4:11, 5:11, 11:4, 11:3

B.Kondziołka - B.Zemene      0 : 3   8:11, 4:11, 3:11

B.Zemene - R.Szarowski       2 : 3   13:11, 5:11, 9:11, 11:8. 11:13

R.Owczarzy - D.Zeisberger    3 : 0   11:6, 11:5, 11:8

D:Zeisberger - R.Szarowski   3 : 2    11:6, 8:11, 13:11, 7:11, 11:8

D.Zeisberger - O.Pieczka       1 : 3   11:8, 6:11, 9:11, 4:11

D.Folwarczny - D Zeisberger  0 : 3   3:11, 8:11, 7:11

O.Pieczka - D.Folwarczny      3 : 0   11:3, 11:3, 11:5

R.Owczarzy - D.Folwarczny    3 : 1   11:4, 9:11, 11:7, 11:7

R.Szarowski - D. Folwarczny   3 : 0   11:8, 11:4, 11:3

B.Kondziołka - R.Owczarzy     1 : 3   10:12, 11:4, 8:11, 6:11

B.Kondziołka - D.Folwarczny   3 : 2   11:8, 9:11, 11:6, 9:11, 12:10

B.Kondziołka - R.Szarowski     1 : 3   14:12, 10:12, 8:11, 5:11

M.Pieczka - D.Zeisberger         1 : 3   6:11, 11:9, 5:11, 8:11

M.Pieczka - O.Pieczka            0 : 3   10:12, 6:11, 9:11,

R:Szarowski - M.Pieczka         2 : 3    8:11, 11:7, 4:11, 11:8, 9:11

M.Pierchała - R.Owczarzy        3 : 1   15:13, 11:7, 8:11, 13:11

M.Pierchała - D.Zeisberger        3 : 1   11:5, 10:12,  11:2, 11:1

M.Pieczka - A.Gałuszka           3 : 0   11:5, 11:7, 11:4

R.Szarowski - A.Gałuszka        2 : 3     12:10, 11:5, 7:11, 8:11, 10:12

M.Pierchała - D.Folwarczny       3 : 0    11:5, 11:1, 11:8

R.Owczarzy - A.Gałuszka         3 : 0     ???

A.Gałuszka - O.Pieczka            1 : 3     2:11, 11:5, 3:11, 4:11

M.Pierchała - O.Pieczka            3 : 0     11:9, 11:7, 11:6

D.Zeisberger - A.Gałuszka         3 : 0     11:3, 11:1, 11:7

L.Koch - R.Szarowski                3 : 0     11:7, 11:9, 11:7

R.Owczarzy - M.Pieczka           3 : 1      11:9, 8:11, 11:5, 11:7

R.Szarowski - R.Glac                3 : 1      6:11, 11:8, 13:11, 11:7

A.Wałoszek mł - D:Zeisberger    3 : 0      11:6, 11:5, 11:4

M.Pieczka - A.Wałoszek            0 : 3      5:11, 3:11, 3:11

M.Pieczka - R.Glac                    1 : 3      11:3, 3:11, 5:11, 5:11

R.Glac - R.Owczarzy                 3 : 0      11:8, 11:8, 12:10

R.Glac - A.Gałuszka                  3 : 0      11:8, 11:5, 11:5

A.Wałoszek - R.Szarowski         3 . 0      11:8, 11:5, 11:1

A.Wałoszek - R.Owczarzy          3 . 0      11:3, 11:4, 11:7

A,Wałoszek - R.Glac                  3 : 2      13:11, 11:3, 7:11, 8:11, 11:7

A.Wałoszek - B.Zemane             3:0      11:5, 11:5, 11:9


Klub Sportowca zwycięzcą PUCHARU !!!

 

Dnia 11.6. 2010 odbył się turniej w piłce nożnej TOP 4 TEAM !!! Uczęstnikami były drużyny : KWMBLM Cierlicko, 1.piótek Wyndrynia, 1.pióntek Sucha i nasza druzyna MK PZKO Karwina-Frysztat.

Turniej przebiegał systemem każdy z każdym i po zwycięstwach z Wędrynią 3:0, Suchą 1:0 w rzutach karnych i KWMBLM 3:0, przejęliśmy zwycięski PUCHAR PRZECHODNI !!!!

Po wspaniałych meczach przeszliśmy do pobliskiego Domu Żwirka i Wigury, gdzie wspólnie oglądaliśmy mecz piłki nożnej Mistrzostw Świata pomiędzy Francją i Urugwajem.

Wieczorem wróciliśmy wraz z naszym PUCHAREM do naszego domu PZKO, gdzie świętowaliśmy nasze zwycięstwo !!!

 

 

 

 


  Turniej w siatkówce o puchar Wójta   Stonawa 2009

 

1.grupa : Stonawa (kapitan – Bogdan Kokotek)
                 Gimnazjum Czeski Cieszyn (Jurek Gasior)
                 PZKO Sucha Górna – młodziez (Tomasz Husak)
                 KWMBLM – Kościelec (Czesław Glac)
 
2.grupa : Karwina-Frysztat (Roman Szarowski)
                 Lutynia Dolna (Józek Zuczek)
                 Karwina (Kamila Fašungová)
                 PZKO Sucha Górna (Marek Kriš)
 
Wyniki :
 Grupa 1 : Stonawa – Gimnazjum 1:2 (1:15,15:11,15:17)
                  Sucha mł – KWMBLM 0:2 (6:15,7:15)
                  Stonawa – Sucha mł 2:0 (15:9,15:12)
                  Gimnazjum – KWMBLM 0:2 (7:15,10:15)
                  Gimnazjum – Sucha mł 2:0 (15:4,15:10)
                  Stonawa – KWMBLM 2:1 16:18,15:11,15:6)
 
Grupa 2 : Karwina – Sucha 2:0 (15:10,15:7)
                 Frysztat – Lutynia 0:2 (7:15,13:15)
                 Karwina – Lutynia 0:2 (11:15,13:15)
                 Frysztat – Sucha 2:0 (15:11,15:13)
                 Lutynia – Sucha 2:0 (15:7,15:11)
                 Frysztat – Karwina 0:2 9:15,12:15)
 
Tabela grupy 1 :
                1. KWMBLM
                2. Stonawa
                3. Gimnazjum
                4. Sucha mł.
             
Tabela grupy 2 :
                1. Lutynia
                2. Karwina
                3. Frysztat
                4.Sucha  
 

 

 Półfinały:
               KWMBLM – Karwina 2:1 (15:5,12:15,15:9)
               Stonawa – Lutynia 0:2 11:15,14:16)
 Mecz o 3.miejsce :
               Stonawa – Karwina 0:2 (18:25,11:25)
 
Finał :
                KWMBLM – Lutynia 2:0 (25:16,25:23)
 
Końcowe wyniki :
                1.KWMBLM Kościelec
                2.Lutynia Dolna
                3.Karwina
                4.Stonawa
                5.Gimnazjum Czeski Cieszyn
                6.Frysztat
                7.PZKO Sucha Górna
                8.PZKO Sucha Górna – młodziez